Ako si správne vybrať bicykel

 
 
 
 
 


 

 
 
 
 

Ako si správne vybrať bicykel

Zopár rád, ako si vybrať správny bicykel

Pred kúpou bicykla je dôležité uistiť sa, akým spôsobom a ako intenzívne budete bicykel používať. Pre toho, kto sa venuje cyklistike aktívne, je to veľmi jednoduché, má svoje skúsenosti a výber bicykla býva často jasný. Naopak ten, kto dlhú dobu na bicykli nesedel, nemá v dnešnej dobe jednoduchý výber. Trh ponúka veľké množstvo druhov bicyklov určených na rôzne účely. A preto sme tu my, vyškolení predajcovia, ktorí Vám ochotne pomôžeme pri výbere správneho bicykla.

Základné typy bicyklov:

 
Horské bicykle (MTB)

Populárne kategórie bicyklov pre nadšencov, ktorí vyznávajú jazdu v teréne, prevažne mimo cesty. Vďaka vývoju v posledných rokoch môžeme za jeden z poznávacích znakov považovať kotúčové brzdy, s ráfkovými brzdami sa stretnete pri nových horských bicykloch zriedka. Rámy MTB bicyklov sú nižšie, často veľmi rôznorodo tvarované. kategória sa ďalej delí na bicykle podľa druhu použitia:

Horské bicykle s prednou odpruženou vidlicou (Hardtail)

Do tejto skupiny bicyklov patria bicykle od športových-na rekreačné vyžitie v prírode, až po pretekárske super ľahké stroje určené pre náročných jazdcov. Do tejto spoločnosti patria aj MTB bicykle určené na dirt/street a fourcross. Tieto sú určené na zábavu pre mladšiu vekovú skupinu.

Horské bicykle celoodpružené (Full)