Rider-First Engineered

 
 
 
 
 


 

 
 
 
 

Rider-First Engineered

Táto technológia zabezpečuje, aby mal každý rám rôznej veľkosti rovnaké vlastnosti.
Je to špecifický prístup ku konštrukcii rámu z hľadiska veľkosti rámu.

 

 

Technológia zaisťuje, aby bol každý rám bezchybný. Toto je dosiahnuté vďaka kombinácii nasledujúcich ingrediencií: získavanie dát, odborná spätná väzba od profesionálnych závodníkov a dôkladný prístup pri výbere karbónu.

Rámy Specialized Rider-First Engineered™ sú priamo inšpirované spoluprácou so spoločnosťou McLaren. Presnejšie povedané, spoluprácou zameranou na návrh ideálneho ovládania bicykla. K vyriešeniu problematiky čo najlepšieho ovládania bicykla potreboval Specialized veľké množstvo dát, ktoré bolo možné dosiahnuť len hodinami testovania. Zo skúseností profesionálnych jazdov, ktorí jazdia na Specialized bicykloch, sa zistilo, že jazdci na menších veľkostiach rámov vnímajú pri jazde iné charakteristické vlastnosti, ako ich vyšší súperi na väčších rámoch. Napríklad tam, kde je menší rám tuhší pri jazde na rovine a podajnejší v zákrutách, väčší rám sa môže chovať presne naopak. Úprava týchto zásadných rozdielov si vyžiadala použitie sofistikovaných nástrojov slúžiacich pre kvantifikáciu síl pôsobiacich na rám. To znamená meranie reakčných síl, prostredníctvom vidlice, predstavca, sedla - všetkými mysliteľnými vstupmi a výstupmi.
Čo je teda najvhodnejšie riešenie pre dosiahnutie rovnakého výkonu pri všetkých veľkostiach?
Optimálne vyrovnanie tuhosti, hmotnosti a citlivosti.
Čo to znamená v praxi? Pre každú veľkosť rámu sú podľa získaných dát vybrané určité veľkosti trubiek a skladba karbónu.
Čo to znamená pre Vás? Je jedno, či jazdíte na veľkosti 61, alebo 49. Váš zážitok z jazdy bude tak či tak vynikajúci a šitý ako na mieru. To je Rider-First Engineered™.