Technológia Turbo

 
 
 
 
 


 

 
 
 
 

Technológia Turbo

Technológia Turbo je základom všetkých elektrobicyklov Specialized. Predstavujeme jej hlavné časti:
 

Zoznámte sa s motorom

Existuje celý rad vecí, vďaka ktorým technológia Turbo vyčnieva z davu. Ak chceme pochopiť prečo tomu tak je, potrebujeme sa zoznámiť s hlavnou časťou, ktorou je motor Brose, vyladený v spolupráci so Specialized.
Motor elektrobicyklov Specialized je zložený z dvoch častí - mechanickej a elektronickej. Vo vnútri motora sa nachádza jednotka zložená z tichých pohyblivých častí, ktoré robia ťažkú prácu pridávaním až 530 Wattov v podobe asistovanej podpore šlapania počas Vašej jazdy.
Elektronickú časť motora tvorý prepracovaný na zákazku vyrobený software, ktorý sníma točivý moment každého Vašeho zašlapnutia. Špeciálne upravený algoritmus zlepšuje Váš výkon, čo zjednodušene znamená: čím viac sily dáte do zašlapnutia, tým viac Vám motor pomôže. A vie toho ovela viac, ako prácu s jedním algoritmom. Výpočet totiž prebieha zároveň s meraním kadencie a rýchlosti. Správne nastavenie parametrov motora je úplne zásadné pre celkový dojem s elektrobicykla Turbo.
 

Integrovaná batéria

Batária je elegantne schovaná v dolnej rámovej trubke elektrobicykla Turbo a ľahko vyberateľná. Vnútro batérie obsahuje 40 článkov, ktoré jej dávajú kapacitu až 504 Wh (model S-Works). Zo spodnej časti je batéria chánená krytom voči vonkajšiemu poškodeniu a je odolná voči prachu a vode, má dlhú životnosť, aby zvládla dlhé trate a naviac spoločne s motorom, je v konštrukcii strategicky umiestnená pre dokonalé vyváženie rámu. Batériu možno nabíjať samostatne, alebo v ráme elektrobicykla, celková doba nabíjania je 3,5h. Integrovnaný ukazovatel stavu batérie zobrazuje aktuálnu kapacitu batérie. Obsahuje modul ANT+/ Bluetooth® s ktorým je možnosť prepojiť batériu s aplikáciou Specialized Mission Control.

 


Mission Control App

Na vybraných modeloch elektrobicyklov Specialized nájdete prehladný integrovaný displej, ktorý ukazuje nie len aktuálnu zásobu energie v batérii, ale počas jazdy si viete meniť aj úroveň podpory motoru a zobrazuje aktuálnu rýchlosť, vzdialenosť a čas jazdy.
Pokial ste priaznivcom smart telefónov, môžete využiť výhody aplikácie Specialized Mission Control, ktorú si jednoducho stiahnete do svojho smart telefónu a pomocou spojenia Bluetooth® sa pripojíte k batérii elektrobicykla Turbo. Tejto aplikácii sa žiadna iná nevyrovná. Vďaka nej, budete mať batériu Vašeho elektrobicykla úplne po kontrolov. Napríklad, ked si nahráte nejakú trasu, aplikácia podľa nej prispôsobí výkon batérie, aby Vám energia vystačila až do ciela.
A toto bola len malá ukážka toho, čo všetko technológia Turbo dokáže. Jej možnosti sú nekonečné.