- Epic EVO

 
 
 
 
 


 

 
 
 
 

- Epic EVO

Predstavujeme Epic EVO

Rýchlosť - to je to, čím sa Specialized Epic vyznačuje už viac ako 10 rokov. Počas tejto doby ná na konte viac olympijských titulov, titulov majstra sveta či iných bežných vítazstiev než ktorýkoľvek iný bike v tejto kategórii. Dlhé výjazdy alebo maratóny - tu by mal kraľovať model Epic EVO.

 

Poďme sa pozrieť na detaily. Po prvé, EVO má vyšší zdvih vidlice, namiesto 100 mm je zdvih 120 mm. Tým dosiahnete vpredu o stupeň otvorenejší uhol, presnejšie 68,5°. Epic EVO má teleskopickú sedlovku s nulovým offsetom, pre lepšiu kontrolu v zjazdoch a efektívnejšie pedálovanie pri prudkých stúpaniach. Má širšie plášte - 2,3" Ground Control vpredu a pevnejší Fastk Trak vzadu s ochranou GRID na bokoch. Viac kontroly tiež zaisťujú aj širšie riadidlá 750 mm, ktoré sú nízko položené. Odolnejšie a širšie plášte, teleskopická sedlovka, širšie riadidlá, väčší zdvih, to všetko spôsobuje lepší záber a ovládateľnosť.

 

Epic EVO využíva Brain 2.0, ktorý úplne zmenil bikový svet z pohľadu na odpruženie, a to v tom najlepšom slova zmysle. Už predchádzajúci Brain bol výnimočný v oblasti odpruženia, ale Specialized ho ešte vylepšil. Jednoduchá fyzika ukázala, že posunutím Brainu bližšie k zadnej osi sa dosiahne väčšia citlivosť. Brain 2.0 neuveriteľne lepšie reaguje na nárazy, má oveľa konzistentnejší chod, čo znamená, že cesta oleja je lepšia a umožnuje rýchle otváranie a zatváranie tlmiča. Je to najlepšia technológia na trhu.

Toto je tiež prvý MTB rám z radu Rider-First Engineered™, kde sú karbónové pláty umiestňované na presné miesta podľa veľkosti rámu. Výsledkom je zvýšená tuhosť, predovšetkým v prednej časti rámu, čo zvyšuje istotu pri jazde. Je to najlepší XC a Maratón bicykel, aký kedy Specialized vyrobil.

 

 

Epic EVO nie je znevažovanie "štandardného" Epica, ktorý vylepšil svojho predchodcu naozaj progresívnou geometriou, rýchlejšie reagujúcim Brainom. Epic EVO má rovnaký efektívny a ľahký rám, ale niektoré veci sú väčšie.
A dá sa na ňom závodiť? Jasné! EVO je schopné zdolať závodnú trať s ľahkosťou, ale je vybavený pre terénne misie. Viac epický Epic.