- Specialized Stumpjumper FSR 2019

 
 
 
 
 


 

 
 
 
 

- Specialized Stumpjumper FSR 2019

Predstavujeme nový Stumpjumper

Jedinečný a nefalšovaný trailový bicykel - tak možno nazvať nový Specialized Stumpjumper FSR.
Najvšestrannejší vynikajúco vyladený trail bike, aký kedy Specialized vyrobil, je to nové merítko medzi trailovými bikami.
Aktuálnu ponuku bicyklov nájdete na eshop Kaktusbike

 

Predchádzajúci Stumpjumper nebol zlý, ale potreboval vylepšenie, pretože občas trocha zaostával, keď sa na traile situácia mierne priostrila. Jazdiť náročnejší terén je často otázkou tuhosti. Preto Specialized vytvoril vlastný test tuhosti špecifický pre horské bicykle, aby preskúmali spojenie medzi rukami a nohami jazdca. Keď ruky a nohy dostanú rôzny signál, potom je celé telo zmätené.

Tento poznatok viedol k rozsiahlemu testovaniu v teréne, cieľom ktorého bolo nájsť ideálne naladenie odpruženia pre správnu predozadnú tuhosť. Proces testovania a upravovania rámu sa opakoval stále dookola až dovtedy, pokiaľ sa v Specialized nedopracovali k tomu najlepšiemu vyladeniu tuhosti a ovládania. A výsledkom toho je bicykel, ktorý je na trailoch ako doma.

 

Úplne nový rám s bočným ramenom

Odlahčená a zpevnená konštrukcia rámu s novým dizajnom a bočným ramenom. Rameno je spojené so všetkými tromi bodmi uchytenia zadnej stavby a tlmiča k rámu, čím vznikol značný nárast tuhosti a výkonnosti pri nárazoch. Presnejšie povedané, pružnosť rámu je minimalizovaná, keď je zadný tlmič aktívny. Nový dizajn je o 20% efektívnejší a je to jeden z najľahších trailových rámov na trhu.

 

Úplný nový systém FSR, nový rám predstavuje nový prístup.

Viac ako dve dekády skúseností s FSR systémom Specialized overený dizajn vylepšil. Tím Specialized, zaoberajúci sa odpružením, spolupracoval s odborníkmi na kinematiku rámov, vďaka čomu sa teraz pri novom systéme FSR dá viac spoľahnúť na kinematiku rámu a menej na tlmenie nárazov. Čo to znamená pri jazde?
Teraz bude bicykel schopný tlmiť aj malé nárazy s pevným stredom, aj pri šliapaní, s výnimočnou podporou spodnej časti. To je odpruženie, ktoré robí z tohoto bicykla jedinečný trail bike.

 

Rx Tune

Každý tlmič a vidlica má svoje vlastné naladenie. Nastavením podložiek pre kompresiu a odskok a vďaka špeciálnej kinematike rámu môžete s Vaším bikom jazdiť na traili s ideálnym nastavením.

 

Kalkulačka pre nastavenie odpruženia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Flip Chip

Prvok, ktorý Vám umožní ľahkú zmenu geometrie rámu, aby ste tak bicykel lepšie prispôsobili Vášmu štýlu jazdy. Na výber sú dve nastavenia: vysoké a nízke. Keď otočíte čip, okamžite zmeníte výšku stredu šliapania o 6 mm a uhol hlavovej trubky o pol stupňa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maximálna prispôsobilosť

Toto je najlepší trailový bicykel od Specialized, aký kedy vyrobili. Používajú sa štandardné tlmiče s uchytením oko - oko, takže nenájdete žiadny Shockblock (štvorcový úchyt tlmiča), takže nie je problém tlmič vymeniť. Stred PF30 bol vymenený za závitový stred a taktiež rozmery kolies 27,5" a 29" sú kompatibilné s plášťami so šírkou 3". Širšie plášte rovnako pasujú aj do osadených vidlíc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vylepšené vedenie kabeláže

Vedenie kabeláže je veľmi jednoduché, cez celý karbónový rám vedú celé trubičky, takže stačí kábel zastrčiť dovnútra a on vyjde na druhej strane. Je koniec všetkým slučkám, skrytým magnetom a zohnutým drátom, vedenie kabeláže nie je nič zložité.

 

 

Tichší pohon

Nová revolučná ochrana reťazovej vspery robí radenie tichším a búchanie reťaze o rám je minulosťou.
Ako to funguje? Výstupky na chrániči rušia búchanie reťaze, redukujú hlučnosť a zároveň sa redukuje nežiadúce skákanie reťaze.


 

Úložisko SWAT™

Nové uskladnenie v spodnej rámovej trubke pomocou technológie SWAT™ má všetko, čo potrebujete. Oproti predchádzajúcej generácii je nové SWAT™ elegantnejšie a ubralo sa aj z hmotnosti, napriek zväčšeniu objemu úložného priestoru o 20%.