Body Geometry Fit

 
 
 
 
 


 

 
 
 
 

Body Geometry Fit

Specialized Body Geometry Fit je komplexný program prispôsobenia bicykla každému jazdcovi na mieru. Využíva dlhoročné poznatky svojho duchovného otca Dr. Andrewa Pruitta v oblasti športovej medicíny. Ten sa viac ako tridsať rokov staral o zranenia spôsobené nesprávnym posedom na bicykli, no zároveň sa intenzívne venoval vytvoreniu zásad pre čo najbezpečnejšiu a najefektívnejšiu pozíciu na bicykli.

 

Čo je to BG FIT?

BGFIT (Body Geometry Fit Integration Technology) je komplexná technológia vytvorená s cieľom pomôcť cyklistom ísť rýchlejšie, prekonávať dlhšie vzdialenosti pri zachovaní optimálneho komfortu a pritom minimalizovať možnosti zranenia. Technológia BG FIT bola vyvinutá po rokoch spolupráce s Dr. Andy Pruittom a Boulder Centrom pre športovú medicínu. Základom pre vznik BG FIT sú 30-ročné skúsenosti Dr. Andyho Pruitta s nastavovaním posedu cyklistom a liečením zranení, ktoré boli spôsobené zlým nastavením bicykla. Vytváral posed napríklad aj takým borcom, ako Paolo Bettini, Chris McCormack a Christoph Sauser.

 

Pre koho je BG FIT?

BG FIT je vhodný pre každého, kto rád a často bicykluje.  Pre pretekárov, alebo ambicióznych športových jazdcov, ktorý hľadajú spôsob pre zvýšenie svojho výkonu, ale rovnako aj pre bežných rekreačných cyklistov, ktorý si chcú vychutnať pôžitok z jazdy na bicykli. Optimálnu pozíciu na bicykli je možno nájsť pre každého.

 

Kde je možné urobiť BG FIT?

BG FIT ponúkajú len predajcovia SPECIALIZED. Tento program prevádzkujeme v našej predajni Specialized Concept Store, Bajkalská 9A (Tri Veže), Bratislava

Máme pre Vás kompletne vybavené BG Fit Štúdio a náš vyškolený BG inštruktor Vám s nastavením správneho cyklistického posedu rád pomôže. BG Fit trvá  niekoľko hodín (3D nastavenie cca 4 hodiny), preto sa treba na meranie vopred objednať. Na meranie je potrebné si priniesť svoj bicykel, tretry, kraťasy, dres a uterák.

Pre viac informácií o nastavovaní posedu systémom Specialized BG Fit píšte na: bgfit@kaktusbike.sk.